Luboń, ul. Jachtowa - Warta Park Etap I

Wyobraź sobie … Warta Park

Warta Park to projekt deweloperski z wizją.

Realizowane w Luboniu koło Poznania, na obszarze niemal 22 hektarów przedsięwzięcie obejmuje budowę wygodnego, przyjaznego dla mieszkańców osiedla z siecią dróg, parkingami i terenami zieleni. Estetyczne, 4 kondygnacyjne budynki połączone windami z garażem podziemnymi zaprojektowano w sposób umożliwiający uzyskanie komfortowej przestrzeni między domami. Rozwiązanie takie nie tylko zabezpieczy odpowiednie nasłonecznienie mieszkań, ale także zapewni mieszkańcom oczekiwany poziom prywatności.

Nowa zabudowa zostanie funkcjonalnie połączona ze znajdującymi się na nieruchomości zabytkowymi budynkami. Obiekty te zostaną zrewitalizowane, a w ich wnętrzach powstaną sklepy, lokale usługowe, biura oraz punkty gastronomiczne.

Całość stanowić będzie spójny architektonicznie układ miejski zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Warty i w odległości 7 km od ścisłego centrum Poznania.

 

Architektura Warta Park

Warta Park to kompleks nieprzytłaczających, nowocześnie zaprojektowanych budynków o wysokości 3 i 4 kondygnacji naziemnych z dostępem do garażu podziemnego. W budynkach zainstalowane będą windy. Mieszkania w budynkach będą miały powierzchnię od 37 do 112 metrów kwadratowych. Na osiedlu Inwestor wybuduje drogi, parkingi, place zabaw oraz urządzi rozległe tereny zieleni.

W trakcie prac projektowych nad Warta Park dążono do uzyskania optymalnych parametrów użytkowych każdego z mieszkań oraz wysokiej funkcjonalności i estetyki klatek schodowych i innych elementów wspólnych. W efekcie zaprojektowano wygodne mieszkania w standardzie popularnym oraz ekskluzywne mieszkania w standardzie podwyższonym (Warta Park AP).

Mieszkania w standardzie podwyższonym (Warta Park AP) - to lokale dwupoziomowe, o powierzchni od 100 do 112 metrów kwadratowych, z wysokim salonem i antresolą. Mieszkania te zlokalizowane są w budynkach znajdujących się w pierwszej linii zabudowy od rzeki Warty, z widokiem na rzekę i nadwarciańskie tereny zielone.

Warta Park to także część zabytkowa, na której znajdują się ciekawe architektonicznie budynki wpisane do rejestru zabytków. Obiekty te zostaną odrestaurowane i przywrócone do życia w nowej funkcji. W zabytkowych wnętrzach powstaną sklepy, galerie, restauracja i biura. Inwestor planuje nadto udostępnienie części odnowionej powierzchni instytucjom kulturotwórczym.

 

Życie i wypoczynek w Warta Park

Na terenie Warta Parku zostaną utworze lokale handlowo-usługowe oraz inne obiekty w zakresie koniecznym do zaspokojenia bieżących potrzeb mieszkańców. Inwestor planuje m.in. budowę niewielkiego obiektu handlowego ze sklepem spożywczym renomowanej sieci handlowej czy uruchomienie klubu fitness. Z myślą o zaspokojeniu potrzeb rodzin z dziećmi, oprócz placu zabaw, w Warta Parku utworzone zostanie przedszkole.

Z racji lokalizacji, w szczególności bezpośredniego sąsiedztwa nadwarciańskich terenów zielonych oraz bliskości Wielkopolskiego Parku Narodowego Warta Park stwarzać będzie idealne warunki do relaksu oraz uprawniania sportów: jazdy na rowerze, biegania czynordic walking. Mniej aktywni będą mogli wybrać się na spacer nad rzekę czy po prostu usiąść na ławce wśród zieleni.

Bliskość do ścisłego centrum Poznania, sprawia, iż poznańska ofertą kin, teatrów czy restauracji będzie pozostawać dla zainteresowanych nią mieszkańców Warta Park dostępna w takim samym stopniu, co dla osób zamieszkujących w administracyjnych granicach miasta.

Wizualizacja - Luboń, ul. Jachtowa - Warta Park Etap I